woskowanie samochodu

Woskowanie samochodu – jak to robić i co daje?

Woskowanie samochodu to nie tylko sposób na uzyskanie świetnego efektu wizualnego. Przede wszystkim jest to metoda na zabezpieczenie powłoki lakieru przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Korzyści wynikające z woskowania samochodu

Każdy właściciel pojazdu, który wykonuje woskowanie karoserii, zdaje sobie sprawę z wielu zalet z tego wynikających. Jednak podstawową, która wyjątkowo cieszy oko jest uzyskanie idealnie błyszczącego lakieru. Nie ma co ukrywać, że świeżo wywoskowane auto wygląda po prostu dużo lepiej. Świetny widok dla oka rekompensuje długi czas poświęcony na sam proces woskowania.

Jednak wosk to nie tylko efekt wizualny. Dodatkowa warstwa ochronna pozwala na ograniczenie przylegania brudu ulicznego i zanieczyszczeń do lakieru. Wosk posiada specjalne właściwości hydrofobowe, dzięki którym umycie takiego pojazdu jest dużo łatwiejsze i ogranicza się tak naprawdę do spłukania zanieczyszczeń wodą.

Dodatkowa warstwa wosku nałożona na karoserię sprawi, że powierzchnia będzie zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak deszcz, śnieg czy sól drogowa. Chroni także lakier przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo zabezpiecza miejsca, gdzie występują ewentualne odpryski i hamuje rozwój korozji. Co prawda nie cofnie to już powstałych uszkodzeń, jednak zabezpieczy przed ich postępem.

Odpowiednia dbałość o samochód pozwala przedłużyć jego dobry stan i reprezentacyjny wygląd. Czyste i zadbane auto lepiej się prezentuje, to z pewnością. Jednak wykonując te wszystkie zabiegi warto pomyśleć także o przyszłości. Średnio, wymieniamy swoje auta co około 5 lat. Dobrze zachowany samochód będzie łatwiej sprzedać i nie stracimy na nim dużo.

Jak przygotować auto do woskowania?

Nałożenie warstwy wosku wymaga wcześniejszego przygotowania pojazdu do tego. Przede wszystkim należy dokładnie umyć karoserię i pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Przy niewielkich wystarczy wizyta na myjni, przy większych może okazać się, że konieczne będzie użycie specjalnych środków czyszczących. Po umyciu należy dokładnie osuszyć pojazd. Idealnie sprawdzą się do tego ściereczki lub ręczniki z mikrofibry, które doskonale absorbują wilgoć. Tak przygotowane auto można oddać do woskowania lub przeprowadzić ten proces w domowym zaciszu.

Jak przeprowadzić proces woskowania?

Przede wszystkim zastanów się czy chcesz przeprowadzić ten proces samodzielnie czy wolisz oddać to w ręce specjalistów. Ogromną zaletą oddania auta do warsztatu jest oszczędność czasu. Woskowanie to pracochłonna czynność, raczej dla cierpliwych osób.

Do przeprowadzenia procesu woskowania samochodu potrzebna jest także odpowiednia przestrzeń, najlepiej zadaszona.Specjaliści posiadają specjalne polerki i innego rodzaju maszyny, które pozwalają na uzyskanie idealnego wygląd, a także duży wybór specyfików do pielęgnacji samochodu. Dzięki temu mogą dobrać odpowiednie preparaty do danej karoserii czy aplikować dodatkowy środek w razie potrzeby.  Osoby, które zajmują się tym na co dzień, mają także ogromną wprawę i doświadczenie w przeprowadzaniu woskowania. Dla kogoś, kto robi to pierwszy raz, woskowanie może okazać się trudnym procesem.

Woskowanie auta to świetny sposób na odświeżenie wyglądu samochodu, a także zadbanie o jego zabezpieczenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą woskowanie samochodu  w Warszawie!

Zadzwoń do nas