myjnia samochodowa

Jaką myjnie samochodową wybrać?

Niezależnie od tego czy jesteś wielkim fanem motoryzacji, a samochód to Twoje oczko w głowie czy służy Ci jedynie do dojazdów, to raz na jakiś czas musisz je umyć. Warto wiedzieć z jakiej myjni skorzystać i dlaczego akurat tej. Nieprawidłowa pielęgnacja karoserii może przysporzyć więcej problemów. Sprawdź jak prawidłowo dbać o swoje auto.

Częste mycie pojazdu skraca żywotność lakieru – prawda czy mit?

W sezonie letnim piękna pogoda i świecące słońce sprawiają, że wielu kierowców nabiera chęć na zadbanie o wygląd samochodu. W końcu błyszczący lakier zawsze wygląda dużo lepiej niż brudny. Jednak tutaj przychodzi wielu do głowy myśl czy zbyt częste mycie samochodu może wpłynąć negatywnie na jakość lakieru i zniszczyć jego warstwę?

Lakier samochodowy jest bardzo trwały, a jego odpowiednie mycie nie wpływa na jego żywotność. Trzeba jednak pamiętać o stosowaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych, a także zadbać o odpowiednio dobrane akcesoria. Sprawdź jaki rodzaj myjni najlepiej wybrać i dlaczego. 

Myjnia automatyczna

Chyba każdy słyszał pogłoski o tym, że myjnia automatyczna niszczy lakier. I niestety, to prawda. Myjnia samochodowa to rozwiązanie dla tych, którym zależy jedynie na chwilowym, szybkim efekcie. Wjeżdżasz, płacisz i wyjeżdżasz w miarę czystym autem. Bez brudzenia rąk i chlapania pianą. Wszystko byłoby piękne, gdyby nie ryzyko uszkodzenia lakieru. Szczotki często są brudne, mają na sobie resztki brudu czy piasku, co po przetarciu po karoserii sprawia, że może się ona porysować. Dlatego z myjni automatycznej najczęściej korzystają firmy przewozowe, wypożyczalnie aut czy posiadacze firmowych samochodów. Jednym słowem Ci, których ewentualne szkody nie będą aż tak bolały. 

Myjnia bezdotykowa

To świetne rozwiązanie w oczach wielu kierowców. Po pierwsze takie myjnie znajdują się w przeróżnych punktach w mieście. Praktycznie zawsze znajdziesz taką, do której jest Ci po drodze. Dodatkowo są szybkie i tanie. A największą zaletą jest to, że są praktycznie całodobowe. Podjeżdżasz wtedy, kiedy masz czas. Minus? Tutaj mycie musisz przeprowadzić sam. W letni słoneczny dzień nie jest to żadnym problemem. Gorzej w wietrzny, zimowy poranek, kiedy ostatnie o czym marzysz to ochlapanie wodą czy pianą. 

Myjnia bezdotykowa wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zadbać o auto. Miło, prosto i przyjemnie. Jednak trzeba pamiętać, że nie jest to zabawa, a nieumiejętne stosowanie takiej myjki pod wysokim ciśnieniem także może uszkodzić lakier. 

Zadzwoń do nas