ozonowanie samochodu

Ozonowanie samochodu – jak przebiega i kiedy jest potrzebne?

Zdarza się, że pomimo względnego porządku z samochodzie zaczyna wewnątrz brzydko pachnieć. Na tą sytuację mogą mieć wpływ różne czynniki jak np. przewożenie zwierząt, palenie w kabinie czy rzadkie oczyszczanie klimatyzacji. Jednak istnieje skuteczna metoda na to, aby pozbyć się tych zapachów i cieszyć się świeżym i bezpiecznym wnętrzem.

W każdym samochodzie, nawet w regularnie sprzątanym, gromadzą się niebezpieczne dla naszego zdrowia czynniki. To całkowicie naturalny proces. Uruchamiając klimatyzację czy wentylację sprawiasz, że bakterie, wirusy czy inne drobnoustroje zaczynają krążyć po wnętrzu pojazdu wraz z powietrzem. To powietrze, którym oddychasz na co dzień. Warto więc poprawić jego jakość. Skuteczną metodą na pozbycie się tych niebezpiecznych czynników jest ozonowanie samochodu.

Dlaczego warto przeprowadzić ozonowanie wnętrza?

Ozon posiada właściwości utleniające, dlatego świetnie nadaje się do usuwania pleśni, grzybów, bakterii, pyłków czy innego rodzaju drobnoustrojów. Dodatkowo usuwa także brzydkie zapachy. To miły dodatek, jednak dużo ważniejsze jest to, że po jego zastosowaniu wnętrze jest czyste i zdezynfekowane. To bezkonkurencyjnie najlepsza metoda na usunięcie wszystkich wyżej wymienionych czynników.

Ozonowanie to także świetne wyjście dla osób posiadających różnego rodzaju alergie np. na pyłki czy roztocza. Sprawdzi się także wtedy, kiedy zdecydujemy się na zakup używanego samochodu. Przeprowadzenie procesu ozonowania pozwoli odświeżyć i oczyścić jego wnętrze, dzięki czemu będziemy mogli poczuć się jak w nowym samochodzie.

Jak często należy przeprowadzać ozonowanie samochodu?

Każdy właściciel pojazdu powinien przynajmniej raz w roku zdecydować się na przeprowadzenie ozonowania. To szybki sposób na usunięcie szkodliwych dla zdrowia czynników. Większość z nas spędza przynajmniej pewną część dnia w samochodzie. Dlatego warto zadbać, aby jego wnętrze było bezpieczne i wolne od wirusów i bakterii.

Jak przebiega ozonowanie samochodu?

Na to jak długo będzie trwało ozonowanie pojazdu z pewnością wpływ ma stan jego wnętrza. W przypadku mocniej wyczuwalnych zapachów konieczne może być powtórzenie lub wydłużenie procesu ozonowania. Jednak w większości przypadków zajmuje to około godziny.

Przed przystąpieniem do ozonowania powinniśmy wyczyścić wnętrze pojazdu. Przede wszystkim pozbyć się zalegających śmieci, które także mogą być źródłem nieprzyjemnego zapachu. Warto wytrzepać lub odkurzyć dywaniki czy wyprać tapicerkę. Jeśli planujesz przeprowadzić gruntowne sprzątanie i pranie w samochodzie, pamiętaj, że do ozonowania wnętrze musi być całkowicie suche.

Przed przystąpieniem do ozonowania należy uruchomić wentylację i ustawić ją na tryb zamknięty i włączyć klimatyzację. Dzięki temu ozon dotrze do całego obiegu. Sam proces ozonowania polega jedynie na umieszczeniu urządzenia w środku i uruchomienia go. Po zakończeniu należy dokładnie wywietrzyć wnętrze.

Ozonowanie samochodu to z pewnością proces, który warto wykonywać regularnie. Możesz wdrożyć regułę corocznego ozonowania przy okazji przeglądu wiosennego. To świetny sposób na przygotowanie auta do cieplejszego sezonu. Ozonowanie sprawi, że pozbędziesz się z wnętrza nieprzyjemnych zapachów, ale przede wszystkim będziesz oddychać czystym i bezpiecznym powietrzem podczas jazdy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ozonowanie samochodu Warszawa!

Zadzwoń do nas